Blog i aktualności

Porady oraz najnowsze informacje

 • Jak dobrac bagaznik dachowy?

  • 2021-04-07 15:42:39

  Wyjeżdżając na rodzinne wakacje bardzo często pojawia się problem z brakiem miejsca na wszystkie torby i walizki. Rozwiązaniem może być montaż bagażnika dachowego, który pozwoli bardzo mocno powiększyć przestrzeń ładunkową. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie konstrukcje pasują do każdego pojazdu. Szyny, stanowiące podstawę dla montowanej przestrzeni ładunkowej, mogą być wykonane z aluminium lub stali. Materiał, z jakiego zostaną wytworzone jest bardzo istotny, ponieważ powinien być on dobrany pod konkretny model auta. W tym celu przy zakupie należy podać markę, rok produkcji oraz typ nadwozia samochodu. Dopiero wówczas istnieje gwarancja wybrania najodpowiedniejszego bagażnika dachowego, który będzie mógł służyć latami.

  Optymalna wielkość przestrzeni ładunkowej

  Inną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest pojemność przestrzeni ładunkowej. W tym przypadku nie powinno się jednak kierować zasadą “im pojemniejszy tym lepszy”, ponieważ niewykorzystane miejsce tworzy dodatkowy opór powietrza, co w rezultacie może przełożyć się na wyższe zużycie paliwa. Zaplanować należy przede wszystkim, jak duże akcesoria będą w nim najczęściej przewożone i na tej podstawie podjąć decyzję o wielkości produktu.

  Inne bagażniki dachowe

  Innym przykładem konstrukcji pozwalających na przewożenie różnych produktów i akcesoriów są poprzeczki z relingami. Ułatwiają one przewóz przede wszystkim towarów długich, jak na przykład drabiny, belki czy rury. Tego typu bagażniki dachowe są stosowane głównie na samochodach dostawczych, które bardzo często są wykorzystywane do transportowania dużych elementów, które nie zmieszczą się do standardowej przestrzeni ładunkowej.

  Przed zakupem bagażnika dachowego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jeden szczególny aspekt, a jest to prędkość maksymalna. Każda konstrukcja ma ograniczenia związane z oporem powietrza, dlatego prędkość jazdy powinna być ściśle dostosowana do zaleceń producenta. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia lub nawet oderwania niektórych elementów.